9 věcí, které mě zaujaly v březnu | 2019

4. 04. 2019 | 0 comments

Pobavilo, potěšilo, poučilo, posunulo.

#1 Facebook zpřísňuje pravidla pro potírání projevů nenávisti. Děje se tak kvůli střelbě na Novém Zélandu. Platforma prý přitvrdí hlavně  v oblasti konceptů nacionalismu. Nevím, zda to má souvislost, ale týden po střelbě byla Facebookem zrušena česká humoristická stránka Opráski sčeskí historje kvůli postu, ve kterém se spolu baví Tiso a Hitler. Kdo stránku nezná, jde o komiksy s fiktivními situacemi, v nichž figurují postavy z českých dějin, nikoliv o stránku šířící nacistickou ideologii. Nechci to nutně spojovat, ale rozhodně je jasné, že s vtipy na hraně opatrně. Facebook je neustále pod palbou kritiky kvůli tomu, že přispívá šíření nenávisti, takže opatření budou nejspíš stále tvrdší.

#2 Ještě chvilku zůstaneme u novozélandského neštěstí, a tentokrát v souvislosti s clickbaitem; přímo ukázkový předvedla mnohá média, když své titulky stavěla na tom, že střelec při svém činu křičel jméno nejslavnějšího youtubera, Pewdiepie. Celým světem proběhly titulky, které hlásily Pewdiepieovo spojení s teroristou, i když youtuber sám čin samozřejmě rázně odsoudil a neměl s ním nic společného. Ostudné přiživování se na tragédii kvůli vyšší návštěvnosti, jinak se to nazvat nedá.

#3 Teď už raději něco krátce a zvesela: takhle milá a vtipná reklama se povedla Sokolu.

#4 Jestli se někdo přizpůsobuje trendům s neuvěřitelnou rychlostí, je to McDonalds. Jejich novinka v podobě burgeru s přísadami na míru je přesně to, co současný mladší zákazník očekává; produkt přizpůsobí své individualitě, může si zvolit míru zdravosti nebo nezdravosti sám, přidá si suroviny, které jsou trendy. Jak vždycky říkám, chce-li mít malý podnikatel přehled o trendech, ať sleduje kroky velkých značek.

#5 Seriál Love, Death and Robots, který běží na Netflixu. Jde o projekt Davida Finchera (Sedm, Klub rváčů, Zmizelá) a Tima Millera (Deadpool), který přináší třináct epizod od třinácti různých autorů v různých žánrech.

#6 Pořádáte event? Myslete na to, aby byl fotogenický, anebo abyste nabídli návštěvníkům možnost vyfotit se tak, aby se jejich fotka z vašeho eventu hezky vyjímala na sociálních sítích. Anebo ideálně obojí.

#7 Potěšil mě rozhovor s youtuberem Kovym na DVTV. Mluví v něm nejen o užitečném projektu, který připravuje pro Člověka v tísni, ale i o tom, že mladší generace se prý na internetu umí pohybovat už o něco lépe. Dobrá zpráva!

#8 Fast fashion zpomaluje? Zatím je asi příliš brzy něco takového říkat, pravda ale je, že zisk řetězce H&M za poslední čtvrtletí roku 2018 klesl o desetinu. Důvodem je prý rostoucí poptávka po secondhandovém oblečení a s ní rostoucí nabídka možností, jak jej pohodlně nakoupit. Zájem o zboží znovu uvedené do oběhu roste, a to včetně oblasti luxusních produktů. Udržitelnost je zkrátka velký trend a do deseti let by mohla hodnota trhu s použitým oblečením převážit nad rychlou módou.

#9 Na závěr bych chtěla poblahopřát našim slovenským bratrům k prezidentské volbě – pokrokové a inspirující. A hezký úvodník o ní napsal Erik Tabery.

  • 18
    Shares
— zveřejněno ve čtvrtek 4. 4. 2019 | napsala Karla
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY #9 VĚCÍ:

 „Sdílení informací zlepšuje kulturu podnikání. Přispějte do prostoru svou zkušeností nebo názorem, který pomůže ostatním. Sharing is caring.“

0 Comments

nové komentáře

💌

newsletter

nový článek vždy do schránky, inspirace pro život na volné noze a tipy, které dávám jen klientům 🤫

Odesílám vždy ve čtvrtek. Někdy každý týden, někdy obtýden.