9 věcí, které mě zaujaly v listopadu | 2019

5. 12. 2019 | 0 comments

 

Pobavilo, potěšilo, poučilo, posunulo.

#1 Podruhé tento rok skrze 9 věcí vyzývám, všímejte si Pinterestu! Zájem o něj roste, a zvláště ti, co nabízí cokoliv společného se životním stylem, ho mohou začít rozjíždět jako alternativu k Instagramu. Lidé si na Pinterest chodí pro inspiraci, jsou ochotní na něm ihned nakupovat, a proto je v něm budoucnost prodeje na sítích.

#2 Pobavil mě T-Mobile, který jako dárek k prodloužení smlouvy nabízí rovnou dva Huawei smartphony. Škoda, že budoucnost jejich podpory Androidem i Googlem je značně nejistá. T-Mobile ale asi spoléhá na to, že to spousta zákazníků netuší.

#3 K přežití v dnešní nihilistické době je třeba trochu fenomenologie. Mám ráda rozhovory s filosofy, zvlášť pak s mladou filosofkou Terezou Matějčkovou.

#4 Seznam Zprávy mají nový vzhled. Já růžovou ráda, příjemně se mi na ní kouká, rozumím, co tím Seznam Zprávy chtějí říct, ale zatím jako by to nezaklaplo.

#5 Google se chystá znevýhodňovat pomaleji se načítající weby. Více zde.

#6 Zaujal mě upřímný článek o několika letech randění pomocí aplikace Tinder, vydaný na konci října v Harper’s Bazaar.

#7 Křest nové desky Prago Union s názvem Perpetuum Promile, který proběhl na začátku listopadu v Lucerna Music Baru. Nic než pure love. Díky za takhle talentované lidi mezi námi.

#8 Zákon o právu na digitální služby, který by měl do budoucna garantovat možnost komunikovat s úřady pouze elektronicky, byl v listopadu schválen. Podrobnější informace zde.

#9 Na závěr chci vyjádřit díky všem organizátorům oslav 17. listopadu; já osobně strávila víc jak dvě hodiny jen na Jungmannově náměstí, kde jsem sledovala promítání dvou filmů Příběhy bezpráví od Člověka v tísni. Pietní ticho naplněného náměstí bylo dojemné a povznášející. Věřím, že takhle důstojné a poklidné oslavy, kterými snad nelze někoho nějak výrazněji pohoršit, pozvedají atmosféru ve veřejném prostoru, a jsem za to po těch posledních letech ráda. Díky, že můžem ✌️ 

  • 16
    Shares
— zveřejněno ve čtvrtek 5. 12. 2019 | napsala Karla
DALŠÍ ČLÁNKY #9 VĚCÍ:

 „Sdílení informací zlepšuje kulturu podnikání. Přispějte do prostoru svou zkušeností nebo názorem, který pomůže ostatním. Sharing is caring.“

0 Comments

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *