9 věcí, které mě zaujaly v říjnu | 2018

1. 11. 2018 | 0 comments

Pobavilo, potěšilo, poučilo, posunulo.

#1 Sociální síť Google+ zaniká. Společnost oznámila zrušení sítě pro běžné uživatele, a to od srpna 2019. Google+ byl převálcován Facebookem (který vlastní také Instagram), dalšími hřebíčky do rakve mu byly mimo jiné bezpečnostní trhliny, které vývojářům aplikací umožnily přístup k datům uživatelů po celé tři roky.

#2 Sans Forgetica, nový font, který pomáhá s učením. Jak? Lepší, než si to nechat vysvětlovat, je se podívat: tak.

#3 Mediální prostor v České republice bude obohacen dalším, už osmých pořadem Jaroslava Soukupa, s desetiminutovou stopáží a názvem „Moje zprávy“. Jestli tahle strategie pomůže Barradovu s klesající sledovaností, to se dozvíme tak za čtvrt až půl roku.

#4 Říjnové seriály: rodinné vztahy a kvalitní strašení v krásně natočeném a skvěle napsaném The Haunting of Hill House. Superlativy ověšený Fukunagův Maniac a pátá řada seriálu o vyprahlosti života zapomenuté hollywoodské hvězdy, BoJack Horseman. Všechny tři jmenované stojí za zhlédnutí. Český hororový seriál Haunted ale bohužel moc dobře nevypadá. Vše Netflix.

#5 About You, nový eshop s oblečením, přitáhl pozornost kromě velkolepě pojaté kampaně také podivným chováním ke svým zákazníkům a kritikům. Eshop podle médií nezvládá doručovat objednávky, a negativní hodnocení i komentáře těch, co jsou nespokojení, maže, nebo odbývá nepromyšlenou krizovou komunikací.

#6 Opět se objevují spekulace, že postava Apu Nahasapeemapetilon zmizí ze seriálu Simpsonovi. Jak to bude nebo nebude nechme na tvůrcích a mysleme si své; co je na tom ale zajímavé je možnost porovnat si, jak s touhle informací zachází jaká média. Jedna zpráva, mnoho interpretací. Podívat se můžete třeba v tomhle vyhledávání.

#7 V říjnu vyšlá deska mladičké kapely Greta Van Fleet. Album nese název Anthem of the Peaceful Army a je novou nadějí pro všechny rockové fanoušky. Těm se už léta nedostává žádného nového velkého jména. Radují se z ní věkem ošlehaní moderátoři na radiu Beat, i mladí muzikanti z pražské klubové scény.

#8 Zájem o influencer marketing rozhodně neupadá. Značkám přináší zapojení influencerů vyšší zapojení; followers svým influencerům důvěřují a na to, co sdílí a doporučují, hodně dají. Mluvilo se o tom na konferenci Forum Media. Vliv mají jak ti gigantičtí (desetitisíce sledujících), tak i ti střední (tisíce sledujících). Už máte i vy svého influencera?

#9 Otec internetu Tim Berners-Lee kritizuje podobu, do které world wide web dospěl. Vadí mu centralizace internetu do vlastnictví několika gigantů a také to, jak podporuje nerovnoměrnou distribuci moci. „Z internetu se stal nástroj nerovnosti a rozděluje společnost. Ovládají jej mocní hráči, kteří mají své vlastní cíle.“ Přichází proto s novým projektem Solid, aplikací, která má ambici dát kontrolu nad svými daty zpět do rukou jednotlivých uživatelů. Detailněji prozkoumat ji můžete zde.

 

— zveřejněno ve čtvrtek 1. 11. 2018 | napsala Karla
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY #9 VĚCÍ:

 „Sdílení informací zlepšuje kulturu podnikání. Přispějte do prostoru svou zkušeností nebo názorem, který pomůže ostatním. Sharing is caring.“

0 Comments

nové komentáře

💌

newsletter

nový článek vždy do schránky, inspirace pro život na volné noze a tipy, které dávám jen klientům 🤫

Odesílám vždy ve čtvrtek. Někdy každý týden, někdy obtýden.