9 věcí, které mě zaujaly v srpnu | 2019

5. 09. 2019 | 1 comment

Pobavilo, potěšilo, poučilo, posunulo.

#1 Nemám ambice se vyjadřovat k enviromentalismu, kterému nerozumím, ale masivní zalesňování krajiny mi přijde jako reálné, praktické, řešení problémů s vodou i teplotou. Potěšilo.

#2 Video od jedné z nevlivnějších světových beauty bloggerek Nikkie Tutorials s názvem Reading Your Assumptions About Me je dokonalá ukázka toho, jak reagovat na hejty a nepříjemné zprávy od sledujících. S nadhledem a bez emocí. Inspirativní, cool.

#3 To, že spousta institucí včetně obřích bank stojí na starých programech, jejichž autoři možná už ani nežijí, to víme. I tak ale, berní úřad – pobavilo.

#4 Jiří Ovčáček má vlastní pořad, kde jinde, než na televizi Barrandov. První díl s Alenou Schillerovou je tak nudný, že se nepobaví ani ty nejironičtější diváky, na cílovou skupinu ale působí jak má: „O politice konečně slušně a klidně.“, říkají starší a neinternetoví lidé. Jestli někomu vrtá hlavou, jak se můžeme mezi skupinami obyvatelstva občansky a divácky tolik míjet, ať se podívá na film Brexit na Netflixu. Postfaktickou dobu díky němu pochopí za hodinu a půl hereckého koncertu Benedicta Cumberbatche.

#5 Jak obsahový marketing nedělat vám poradí KSČM Praha 10.

#6 Čemu moc nerozumím, je vizuální komunikace organizace Konsent. Organizace se věnuje sexuálnímu násilí a předsudkům okolo něj, což je téma pro širokou veřejnost, ale její vizuál působí jako by cílil na berlínské mileniály shromažďující se okolo konkrétního klubu, když to trochu přeženu. Je to škoda, protože ti, na které by to mělo být zacíleno především, nemůžou tomuhle stylu vizuální komunikace rozumět tak rychle a bez přemýšlení, jak by bylo třeba.

#7 Co mě v srpnu nepotěšilo, byly reakce na rozhovor kuchařky Kamu v DVTV; tolik předsudků, nepochopení, nevelkorysosti i závisti, na jednom místě. Nejlepší je „Nechce makat, tak dělá Instagram.“ Content na sítích může začít vyrábět skutečně každý, prosím, začněte tedy a uživte se tím. Pak si povíme.

#8 Instagram připravuje lepší chatovací aplikaci. Vývoj je ale zatím v rané fázi a zatím není známo, kdy se aplikace dostane do provozu.

#9 Nepobavil mě srpnový Vogue. Časopis, který mluví o enviromentální krizi, časopis, jehož šéfredaktorka se v úvodnících zamýšlí nad tím, jestli je letět přes půl světa na farmu Gigi Hadid kvůli focení editorialu z ekologického hlediska etické, časopis, který ale v dalším, srpnovém čísle píše o obrazu, kvůli kterému alespoň jednou ročně sednete do letadla a letíte do galerie jen, abyste ho na chvíli viděli. Jako člověk, který je proti omezení letecké dopravy, bych něco tak snobského sama klidně udělala, ale u časopisu, který silně akcentuje otázky enviromentální krize to najednou vypadá, že ona sama je pro něj jen další trendy statement.

  • 17
    Shares
— zveřejněno ve čtvrtek 5. 9. 2019 | napsala Karla
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY #9 VĚCÍ:

 „Sdílení informací zlepšuje kulturu podnikání. Přispějte do prostoru svou zkušeností nebo názorem, který pomůže ostatním. Sharing is caring.“

1 Comment

Submit a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nové komentáře

💌

newsletter

nový článek vždy do schránky, inspirace pro život na volné noze a tipy, které dávám jen klientům 🤫

Odesílám vždy ve čtvrtek. Někdy každý týden, někdy obtýden.