10 pracovních předsevzetí pro rok 2018

0 comments

Jak na nový rok, tak po celý rok…

Začátek nového roku přináší novou naději. V osobním životě chceme začít pravidelně cvičit nebo přestat kouřit. Co ale život pracovní? Ten zabírá velkou část našeho času, takže i tam je pro vylepšování velké pole působnosti. Kdo dodrží těchto deset předsevzetí, tomu se možná pár věcí usnadní.

1. Mít pořádek v souborech v počítači. Třídit Stažené soubory, vysypávat Koš, faktury mít ve složkách a správně pojmenované. Ušetří neuvěřitelné množství času.

2. Aktualizovaný antivir. Mě počítač akorát hlásí, že na to už mám jen den. Odkládám a odkládám… Častý zlozvyk.

3. Zálohování. Je to jako otužování. Všichni říkáme, že se to má dělat, že je to sice otravné, ale jednou se nám to vyplatí. Ale neděláme to a to se nám, každému, alespoň jednou za život nevyplatí. Zálohovat tedy ideálně dvojitě, na externí disk i na cloud.

4. Pořádek v heslech. Jestlipak znáte přístupové údaje do zákaznické administrace registrátora vaší domény?

5. Pořádek v mailové schránce. Roztřídit poštu podle projektů do složek a vymazat stovky a tisíce reklamních mailů je jako feng shui v bytě. Přinese spoustu prostoru pro novou energii a nové příležitosti.

6. Pořídit si na doménu SSL certifikát. Ten zelený zámeček vedle adresy webu v prohlížeči. Proč? Kvůli zabezpečenému přenosu dat (aby někdo třeba nezískal hesla k účtům návštěvníků vašeho webu), i kvůli tomu, že vyhledávače weby na protokolu HTTPS preferují a umisťují je na vyšší příčky.

7. Před otevřením mailu nebo zprávy od neznámého adresáta, nebo před kliknutím na kterýkoliv odkaz vedoucí na neznámý web, se dvakrát důkladně zamyslet, zda nejde o vir.

8. Nastavit si na obrazovku večerní režim. Ten potlačí modré světlo, což by teoreticky mělo vést k vyrovnanějšímu vyplavování melatoninu. To je ten hormon, který když nemáme, hůř se nám usíná.

9. Nehrbit se u počítače.

10. Řídit se intuicí. Nedělat, co se vám nechce (pokud to není nezbytně nutné), nepracovat s lidmi, kteří vám nesedí a věřit svým pocitům. Vždy jsou i jiné cesty a možnosti.

— zveřejněno ve čtvrtek 4. 1. 2018 | napsala Karla
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY #INSPIRACE:

 „Sdílení informací zlepšuje kulturu podnikání. Přispějte do prostoru svou zkušeností nebo názorem, který pomůže ostatním. Sharing is caring.“

0 Comments

Submit a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nové komentáře

můj instagram

kde kreslím a k tomu píšu to,
co se do blogu nevejde

občasník.

inspirace pro život na volné noze a tipy, které dávám jen klientům.

Odesílám OBČAS. TŘEBA KDYŽ SE OBJEVÍ VHODNÉ TÉMA KE SDÍLENÍ.