Jak se starat o ruce, když vás živí počítač

0 comments

8 osobních tipů, jak si neuhnat syndrom karpálního tunelu.

Na počítači pracuji denně mnoho hodin. Když nejsem na něm, jsem na smartphonu. A když ani to ne, tak kreslím. Moje pravá ruka mě zkrátka živí, a tak se snažím jí neničit. Postupem času jsem si našla různé způsoby, jak nechat zápěstí odpočinout. Co mi funguje nejlépe, teď sdílím dál – mějte ale na paměti, že nejsem lékař a vycházím z osobních zkušeností.

1. Powerball

První pomoc když cítím, že mám unavené zápěstí. Pár minut cvičení s powerballem pomůže uvolnit svaly. Když se to s ním nepřežene, výrazně uleví od bolesti a napětí.

2. Jóga

Prevence problémů se šlachami na rukou je podle lékařů záležitostí celkové péče o pohybový aparát. Já jsem si jistá, že mně pomáhá jóga. Všichni ti psi hlavou dolů a nahoru, kobry a prkna procvičují moje ruce rovnoměrně, takže ty tenké kůstky, šlachy a bůhví, co ještě, jsou zvyklé na pravidelnou zátěž a aktivitu. A co je při tom pro ruce nejdůležitější befefit? Jejich důkladné protažení.

3. Horká koupel

Ideálně s mořskou solí a levandulí. Netřeba nic dodávat.

4. Na smartphonu střídat ruce

Kdo je závislý na svém chytrém telefonu ví, jak ze scrollování, chatování a lajkování za chvíli bojí celé zápěstí. Proto je dobré zkoušet ruce střídat. Jednak to pomůže nechat vytíženou ruku odpočinout, a také to prý trénuje mozek.

5. Pozor na klimatizaci

Ta je nebezpečím hlavně v autě, a především pro praváky. Jestli jezdíte s rukou položenou na řadící páce nebo na středovém opěradle, případně pokud musíte často řadit, je dost možné, že si necháváte foukat studený vzduch na zápěstí. Člověk si takovou věc často ani neuvědomí, ale nastydnout je takhle velmi snadné.

6. Věčný boj se zlozvyky

Pozor na nevědomé zlozvyky. Já například pravidelně beru svůj notebook do ruky tak, že ho držím na té kratší straně a celá jeho tíha tedy táhne moje zápěstí dolů. U kreslení nesprávně sedím. Nosím v náručí spoustu věcí najednou a zaujímám rukama krkolomné pozice, aby mi nic nespadlo. Špatně, špatně, špatně. Určitě ve svém repertoáru máte takové škodlivé zlozvyky také, tak pozor na ně.

7. Odpočinek

Rada velmi obecná, ale podle mě nejlepší. Je zkrátka důležité umět pravidelně odpočívat. Denně. Bez mobilu. Bez elektroniky. Prostě si jen tak lehnout a nic nedělat.

8. Marnivá rada na konec

Kdo hodně pracuje, zaslouží odměnu. Já svému pravému zápěstí často kupuji náramky. Ať ví, že si jeho práce vážím!

— zveřejněno ve čtvrtek 9. 8. 2018 | napsala Karla
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY #INSPIRACE:

 „Sdílení informací zlepšuje kulturu podnikání. Přispějte do prostoru svou zkušeností nebo názorem, který pomůže ostatním. Sharing is caring.“

0 Comments

nové komentáře

můj instagram

kde kreslím a k tomu píšu to,
co se do blogu nevejde

občasník.

inspirace pro život na volné noze a tipy, které dávám jen klientům.

Odesílám OBČAS. TŘEBA KDYŽ SE OBJEVÍ VHODNÉ TÉMA KE SDÍLENÍ.